Norská lesní kočka

16. února 2008 v 14:59 | verunka
Toto plemeno se vyvinulo v chladném klimatu severní Skandinávie. Na norských výstavách se objevila před 2.světovou válkou, ale až do roku 1977 nebyla Fédération internationale Féline uznána.

Charakter:
Norská lesní kočka je živá a nezávislá.Ráda užívá svobody na zahradě.Miluje lidskou společnost a nebývá ráda delší dobu o samotě. Tyto kočky mají milou a příjemnou povahu a k jiným kočkám se chovají snášenlivě. Jelikož vyžadují i určitý prostor pro pohybovou aktivitu v bytě, je třeba jim pořídit šplhadlo.
Srst vyžaduje větší péči jen v době línání,j inak postačí kartáčování jednou týdně. Před výstavou se tyto kočky nekoupou, protože by jejich srst ztratila svou vodu odpudivou vlastnost.
Tělo norských lesních koček je dlouhé, na vysokých, ale silných končetinách. Ocas je velmi dlouhý a velmi dobře osrstěný. Hlava by měla být zhruba trojúhelníková, s naprosto rovným profilem a s vysoko posazenýma velkýma ušima. Nos má být rovný a oči mandlového tvaru. Hustý, nepromokavý kožich a dlouhými pesíky zakrývajícími hustou podsadu. U norských lesních koček se povolují plné barvy (jednobarevná srst) a to pouze barvy přírodní-černá, modrá, červená, krémová, želvovinová a modřeželvovinová, dále tři různé kresby (mramorování,tygrování a tečkování), barva bílá, barvy stříbřité, veškerá zbarvení s podílem bílé barvy (bíle skvrnité) a všechna zbarvení vznikající kombinací těchto barev. Nepovolují se barvy čokoládová, skořicová, lilová a barvy s odznaky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama